Velký útěk 5-6.8.2023

Každoroční výlet s přiléhavým názvem Velký útěk proběhne také letos a to v termínu 5-6.8.

Ptáš se proč zrovna Velký útěk? Vysvětlení je prosté, jedná se o odkaz na kultovní snímek z roku 1963 ve kterém se velká skupina vězňů snaží uprchnout ze zajetí. Nezapomenutelný Steve McQueen se při útěku zmocní motocyklu, na kterém se snaží doskočit do Švýcarska. Nádherná scéna. Náš útěk naštěstí není z válečného zajetí, ale od všednosti, starostí a komfortu. Jedná se tedy o metafora našeho výletu.

Nerozhoduje jaký motocykl osedláš, důležitá je touha po dobrodružství. To je motto naší party.

Velký útěk se řadí k těm našim výletům, na které je potřeba se registrovat. Počet jezdců je omezený.

Velký útěk je jednodenní záležitost s přespáním. Na cestu můžeš vyrazit v sobotu dopoledne s námi. Pojedeme podle itineráře, který dostávají všichni přihlášení. Nebo se můžeš vydat do cíle na vlastní pěst svou vlastní cestou. Důležité je prožít hezký den o kterém budeš večer u ohně vyprávět ostatním.

start

Start je na vlakovém nádraží v Dobřichovicích. Proběhne rychlé seznámení jezdců, kontrola stavu motocyklů, usrkávání kávy a představení trasy.

cíl

Cíl se nachází na pastvinách nedaleko Milevska, poblíž je malý rybník Kačerák. Bude připravené polní zázemí, večeře v motocyklovém stylu a dostatek tekutin. Spaní je na každém zvlášť. Jak si pod hvězdnou oblohou ustele, tak si i lehne. Vybíráme odlehlý cíl, tak abychom si užili klid, divokost přírody a praskání ohně.

trasa

Itinerář celé trasy dostaneš po registraci, která probíhá do 31.7. Trasa začíná podél řeky Berounky, kolem okraje Brd se přehoupneme do Blatenské pahorkatiny, abychom se následně ponořili do šumavských hvozdů. Cílem je nám Táborská pahorkatina. Vybíráme málo frekventované silnice, kde si můžem užívat jízdu v partě a hezké výhledy. Celá trasa je po asfaltu.

registrace

Pro registraci pokračuj na tento odkaz:

registrační formulář

startovné

2200 CZK/os.

startovné obsahuje:

Sobotní ranní káva na startu. Originální trasa doplněná o itinerář v tištěné podobě a nálepka s motivem Velkého útěku. Nákrčník v limitované edici pouze pro účastníky výletu. Bivak v odlehlém tábořišti se zajištěným zázemím. Bohatá polní kuchyně s večerním menu. Bezedný soudek Třeboňského a dobrá kořalka.

startovné neobsahuje:

Tankování do svého motocyklu. Sobotní oběd na trase. Nedělní snídaně v nedalekém Milevsku, FamaKafe.

Velký útěk se koná za každého počasí, startovné se nevrací ani v případě závady motocyklu, ani s příchodem dešťových mraků.

Více informací dostaneš po registraci. Máš dotaz? Napiš nám na: garage@gasandoilmotorcycles.com

Team Gas and Oil se na tebe těší.

Publikováno